Nejznámější studenti nebelvírské koleje

 1. Harry Potter

Nikoho nepřekvapí, že na prvním místě musíme zmínit Harryho, bez toho by to prostě nebylo ono. I když to moudrému klobouku zabralo trochu přesvědčování, nakonec Harry skončil v Nebelvírské koleji. Svou statečností a odvahou rozhodně dokázal, že by neměl patřit nikam jinam.

2. Albus Percival Wulfric Brian Brumbál

K Brumbálovi snad nic dodávat, ale my rozhodně chceme. Nejenom, že byl jedním z nejsilnějším kouzelníků historie. Zároveň vyhrál vůbec největší nebo alespoň jeden z největších kouzelnických střetů v historii s Gellertem Grindelwaldem. Proslavil se i na poli alchymie, zejména v rámci způsobů využití dračí krve. A rozhodně nezapomeňme na to, že stál za vznikem Fénixova řádu, bez něhož by nedošlo k poražení Lorda Voldemorta. Svět by nebyl světem, co známe, bez Albuse Brumbála.

3. Minerva McGonagallová

Nebojácná ředitelka nebelvírské koleje a později dokonce i samotných Bradavic. O Minervě McGonagallové nelze mluvit jinak než v dobrém. Jako jedna z mála registrovaných zvěromágů překvapuje v podobě mourovaté kočky v různých neuvěřitelných situacích. Troufáme si říct, že Minerva McGonagallová zpodobňuje snad vše čím by kouzelník chtěl být. Neskutečné kouzelnické schopnosti, laskavá povaha a smysl pro spravedlnost. V knihách a filmech je její přítomnost víc než pozitivní. Všichni si jistě vzpomenou na moment, kdy rozpohybovala sochy na obranu Bradavic - "Tohle kouzlo jsem vždycky chtěla použít." - to je podle nás samotná esence Minervy McGonagallové.

4. Remus Lupin

Nejspíš se jednalo o jednoho z nejdůležitějších učitelů, co Harry měl. Nezapomeňme, že od Remuse Lupina se Harry naučil Patronus kouzlo a mohl tak zachránit Siriuse. Jeho neuvěřitelné znalosti, zvláště v oblasti Obrany proti černé magii byly neskutečné. Jeho mladické nerozvážnosti v podobě přátelství s Jamesem Poterem a Siriusem vytvořili nejeden úsměv na rtech, třeba i v podobě Pobertova plánku.

5. Rubeus Hagrid

Hagrid se sice nikdy nemohl stát mocným kouzelníkem, kvůli vyloučení z Bradavic kvůli Tomu Raddleovi. To mu ale nezabránilo v tom, stát se jednou z nejdůležitějších osobností v Harryho životě. A nezapomeňme na to, že v Bradavicích neexistuje osoba povolanější na práci s magickými stvořeními, než je sám Hagrid. Od "doručení" Harryho rodině Dursleyových až po poslední momenty před finálním bojem Harryho s Lordem Voldemortem, Hagrid byl všude.

6. Rodina Weasleyových

Ano, všichni nám známí Weasleyovi byli nebo jsou studenti nebelvírské koleje. V téhle rodině se odvaha a laskavost předává z pokolení na pokolení. Těžko bychom našli více semknutou rodinu než právě je.

Tak koho byste do seznamu ještě přidali?

 

 

 

 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.