Denní Věštec – Blog

Harry Potter: Quidditch Champions přichází

Nejnovější hra od Portkey Games je nyní potvrzena na 3. září - a jmenuje se Harry Potter: Quidditch Champions! Připravte se vzlétnout ke slávě s touto úžasnou novou videohrou inspirovanou oblíbeným kouzelnickým sportem. Který z fanoušků Harryho Pottera nesnil o tom, že naskočí na koště a vzlétne do oblak? Díky této připravované hře se tato představa stane skutečností.

Na základě kouzelnického sportu z knih a filmů o Harrym Potterovi budete moci naskočit na koště, obléknout si famfrpálový hábit a zahrát si v některém z oblíbených prostředí kouzelnického světa, ať už se budete prohánět po Doupěti, nebo se zúčastníte mistrovství světa v famfrpálu.

Hra vyjde 3. září na PlayStation, Xbox, Nintendo Switch, Steam a Epic Games Store a přinášíme vám několik informací o hře, které by vás měly nadchnout.

Prožij svou famfrpálovou fantazii

Vydejte se na oblohu v jedné z klasických pozic. Každá z nich má svůj vlastní jedinečný herní styl: chytač, odrážeč, střelec nebo brankář. Vzneste se do legendárních famfrpálových arén i map, které představují dosud neviděné oblasti kouzelnického světa.

Více způsobů hraní

  • Režim kariéry: Od bitev na dvorku rodiny Weasleyových, v Doupěti, až po souboje na mistrovství světa ve famfrpálu, se můžete stát šampiónem buď sami, nebo v online kooperaci v týmu až tří přátel.
  • Exhibiční zápasy: Připravte si týmy, mapu a obtížnost a hrajte sami nebo v týmech až o 3 lidech v online kooperaci.
  • Hráč proti hráči: Vyzkoušejte si své dovednosti v online zápasech proti ostatním týmům.

Tvoje hra, tvoje pravidla

Přizpůsobte si svůj vzestup: Vylepšujte úrovně a používejte dovednostní body, abyste přizpůsobili svůj herní styl pro každou roli. Změňte svůj letový styl přepínáním mezi různými košťaty a zvyšováním jejich úrovně.

Vyjádřete svou herní osobnost díky spoustě kosmetických možností, které vám umožní hrát za sebe nebo za ikonické vzory postav Harryho Pottera.

Filmové repliky na Wizardo

Pohár Tří Kouzelníků

Zmenšená replika poháru tří kouzelníků ze čvrtého filmu Harry Potter a Ohnivý pohár. Nikdo z nás nezapomene na chvíli, kdy se Harry a Cedric přenesli na hřbitov a Harry se znovu setkal s Voldemortem. Harry přežil, Cedric bohužel ne.

Miniaturní replika Nimbusu 2000

Miniaturní replika jednoho z nejrychlejších košťat, které může mít famfrpálový atlet k dispozici. Vytvořená speciálně podle skic z archivu Warnes Bros. Každé koště je zabalené v krásné krabici se stojánkem, takže se dá vystavit doma nebo třeba v kanceláři. A jako super bonus dostanete ještě miniaturu Zlatonky.

Replika koštěte Kulový Blesk v reálné velikosti

Kdo by se nespokojil s miniaturou, může mít repliku v reálné velikosti. Oficiální licencovaná replika Kulového blesku je jedním z 10 000 kusů limitované edice. Každé koště je očíslované a optařené certifikátem pravosti.

Replika brku Dolores Umbridge

Filmová replika brku, se kterým nikdo dobrovolně psát nechce. Tedy pokud zrovna nechcete někomu způsobit pěknou bolest, třeba jako Dolores Umbridge.

Replika Křišťálového poháru

Filmová replika poháru, který musel Albus Brumbál použít, aby se dostal k jednomu z viteálů v Harry Potter a Princ dvojí krve.

Replika Lahvičky s lektvarem Felix Felixis

Lektvar Felix Felixis neboli Tekuté štěstí - napijte se a po určitý čas vás čeká jenom štěstí a úspěch. Replika může sloužit jako talisman nebo třeba připomínka, že na každého z nás někde štěstí čeká. Lahvička je skleněná se šroubovacím uzávěrem a je doplněná skleněným stojánkem s poklopem.

Další autentické filmové repliky najdete v kategorii.

Nejznámější studenti nebelvírské koleje

 1. Harry Potter

Nikoho nepřekvapí, že na prvním místě musíme zmínit Harryho, bez toho by to prostě nebylo ono. I když to moudrému klobouku zabralo trochu přesvědčování, nakonec Harry skončil v Nebelvírské koleji. Svou statečností a odvahou rozhodně dokázal, že by neměl patřit nikam jinam.

2. Albus Percival Wulfric Brian Brumbál

K Brumbálovi snad nic dodávat, ale my rozhodně chceme. Nejenom, že byl jedním z nejsilnějším kouzelníků historie. Zároveň vyhrál vůbec největší nebo alespoň jeden z největších kouzelnických střetů v historii s Gellertem Grindelwaldem. Proslavil se i na poli alchymie, zejména v rámci způsobů využití dračí krve. A rozhodně nezapomeňme na to, že stál za vznikem Fénixova řádu, bez něhož by nedošlo k poražení Lorda Voldemorta. Svět by nebyl světem, co známe, bez Albuse Brumbála.

3. Minerva McGonagallová

Nebojácná ředitelka nebelvírské koleje a později dokonce i samotných Bradavic. O Minervě McGonagallové nelze mluvit jinak než v dobrém. Jako jedna z mála registrovaných zvěromágů překvapuje v podobě mourovaté kočky v různých neuvěřitelných situacích. Troufáme si říct, že Minerva McGonagallová zpodobňuje snad vše čím by kouzelník chtěl být. Neskutečné kouzelnické schopnosti, laskavá povaha a smysl pro spravedlnost. V knihách a filmech je její přítomnost víc než pozitivní. Všichni si jistě vzpomenou na moment, kdy rozpohybovala sochy na obranu Bradavic - "Tohle kouzlo jsem vždycky chtěla použít." - to je podle nás samotná esence Minervy McGonagallové.

4. Remus Lupin

Nejspíš se jednalo o jednoho z nejdůležitějších učitelů, co Harry měl. Nezapomeňme, že od Remuse Lupina se Harry naučil Patronus kouzlo a mohl tak zachránit Siriuse. Jeho neuvěřitelné znalosti, zvláště v oblasti Obrany proti černé magii byly neskutečné. Jeho mladické nerozvážnosti v podobě přátelství s Jamesem Poterem a Siriusem vytvořili nejeden úsměv na rtech, třeba i v podobě Pobertova plánku.

5. Rubeus Hagrid

Hagrid se sice nikdy nemohl stát mocným kouzelníkem, kvůli vyloučení z Bradavic kvůli Tomu Raddleovi. To mu ale nezabránilo v tom, stát se jednou z nejdůležitějších osobností v Harryho životě. A nezapomeňme na to, že v Bradavicích neexistuje osoba povolanější na práci s magickými stvořeními, než je sám Hagrid. Od "doručení" Harryho rodině Dursleyových až po poslední momenty před finálním bojem Harryho s Lordem Voldemortem, Hagrid byl všude.

6. Rodina Weasleyových

Ano, všichni nám známí Weasleyovi byli nebo jsou studenti nebelvírské koleje. V téhle rodině se odvaha a laskavost předává z pokolení na pokolení. Těžko bychom našli více semknutou rodinu než právě je.

Tak koho byste do seznamu ještě přidali?

 

 

 

 

 

Hraj s Harry Potter™ Kinder Joy

harry-potter-kinder-joy-playaddu

Navštiv Bradavice s Harry Potter Funko s Kinder Joy Applaydu

Objevte fascinující svět Applaydu & Friends, kde můžete hrát s kamarády! S Harry Potter Funko x Applaydu & Friends můžete společně zažívat dobrodružství jako z jiného světa a zdolávat nové výzvy.

Vstupte do nejkouzelnějšího světa všech dob! Applaydu & Friends nyní představuje bradavický hrad plný čarodějů a čarodějek. Můžete nejen prozkoumávat hradní chodby a místnosti, ale také s kamarády sbírat mince, kouzla a lektvary! Bavte se společně s Harry Potter Kinder Joy.

Koupit Harry Potter Kinder Joy

Jak na navštívit Bradavice s Kinder Joy?

  • Kupte si Harry Potter Kinder Joy
  • Stáhněte si aplikaci Applaydu and Friends na App Store nebo Google play.
  • Řiďte se pokyny na obrazovce – aplikace je plně v češtině i slovenštině.
  • V případě, že již aplikaci máte nainstalovanou dříve, stačí se řídit pouze následujícím krokem.
  • Naskenujte samotnou figurku nebo QR z papírku, který naleznete uvnitř vejce.
  • Začnete hrát! :)

 

Aplikace je bezpečná pro vaše děti

Aplikace má intuitivní rozhraní, které dětem pomáhá na jejich tvůrčích cestách. Aplikace je zcela bez reklam a není zde možnost nákupu v aplikaci. Bezpečné prostředí pro děti umožňuje anonymní interakci pouze uživatelům aplikace. Různý vytvořený obsah je uložen v zařízení, které slouží k přístupu do aplikace, a aplikace nepřesměrovává na platformu sociálních médií.

Příjemné hraní vám i dětem přeje Wizardo!

Bradavické koleje

Každého to čeká a nemine. Zařazení do jednotlivých kolejí probíhá ještě před slavností hostinou hned po příjezdu do Bradavic.

Snad každý netrpělivě čeká na konečný verdikt Moudrého klobouku, který spravedlivě rozdělí žáky do jednotlivých kolejí podle jejich vlastností, ale třeba i přání jako tomu bylo u samotného Harryho.

Jak ale jednotlivé koleje vznikaly a co můžete od jejich příslušníků očekávat?

Na začátku byli 4 zakladatelé - Rowena z Havraspáru, Helga z Mrzimoru, Godrik Nebelvír a  Salazar Zmijozel. Každý ze zakladatelů přinášel jiné cnosti, povahové vlastnosti, ale i přesvědčení. Ty se pak převtělily do povahy a poslání jednotlivých kolejí.

Havraspár (anglicky Ravenclaw)  symbolizuje intelekt a vzletnost myšlenek. Kolejním erbovním zvířetem je orel (Ve filmu je ale vyobrazen havran). Orel symbolizuje výšky, které nejsou dosažitelné pro ostatní smrtelníky. Orel je doplněný o kolejní barvy modrou a bronzovou (ve filmu je nahrazena stříbrnou barvou).  Kolejním duchem není nikdo jiný než Helena z Havraspáru (jinak také šedá dáma). Helena z Havraspáru se pravděpodobně všem vybaví ve spojitosti s jedním z Voldemortových viteálů - Diadém její matky, Roweny, který jí Helena Ukradla. Nejzmámnějšími členy Havrapáru je například Zlatoslav Lockhart (Gilderoy Lockhart), Cho Chang nebo Lenka Láskorádová (Luna Lovegood).

Mrzimor (anglicky Hufflepuf) symbolizuje loajalitu, férovost a pracovitost. Erbovním zvířetem je jezevec, který symbolizuje zázemí a stabilitu. Doplněný kolejními barvami - černou a žlutou, které symbolizují pšenici a černou půdu. Helga z Mrzimoru bývala kdysi jednou z největších čarodějek, bez jakýchkoliv známých dědiců. V šesté knize ale najdeme zmínku o Hepzibě Smith, kterou Voldemort zabil kvůli dalšímu viteálu - Poháru Helgy z Mrzimoru. Přestože v prvním díle Mrzimorem všichni opovrhují. A sem tam je považovaný za "kolej hlupáků". Čest a loajalita členů Mrzimoru se objevuje například v tom, že z ní pochází vůbec nejméně černokněžníků. Mezi nejznámější členy Mzimoru patří Cedric Diggory, Mlok Scamander nebo Nymfadora Tonksová.

Zmijozel (anglicky Slytherin) založený Salazarem Zmijozelem. Zmijozel definuje ctižádost, je často popisovaný jako kolej, ze které pochází mnoho zlých čarodějů, ale rozhodně tomu tak není u všech absolventů Bradavické školy čar a kouzel. Zmijozel má ve znaku hada, který je doplněný zelenou a stříbrnou barvou - vše symbolizuje ctižádost, cílevědomost a sem tam se dá říct i vypočítavost. Zmijozel je poznamenaný přesvědčením jeho zakladatele, který chtěl, aby se žáci vybírali jen z čistokrevných kouzelnických rodin. To způsobilo rozkol s ostatními kolejními zakladateli a Salazar Zmijozel byl nucen z Bradavic odejít. Podobný příběh čekal i Toma Rojvola Raddle (Tom Royvol Raddle), který je později známý jako sám Lord Voldemort. Do koleje bylo přiřazeno, ale i mnoho jiných velmi důležitých postav. Mezi nimi například ředitel koleje Severus Snape, Draco Malfoy (A celá Malfoyovic rodina) Bellatrix Lestrange, Horácio Křiklan a další.

Nebelvír (Anglick Griffyndor) symbolizuje udatnost a statečnost. Se lvem ve znaku, který je doplněný zlatou a červenou barvou byl založen Godrikem Nebelvírem. Do Nebelvíru bylo přiřazeno velmi mnoho hlavních postav ze série Harryho Pottera™ mezi nimi ředitelka koleje Minerva McGonagall nebo samotný Harry, Hermiona a Ron. Godrik Nebelvír se nám připomíná hlavně v sedmé části série, kdy Harry obdrží meč Godrika Nebelvíra, který se jako jediný z artefaktů, které patřili kolejním zakladatelům, nestal viteálem. Naopak dokáže viteály zničit. Jak uvidíme na začátku filmu, Harry si nepřeje nic jiného než se stát členem Nebelvíru. Jeho rodiče Lily a James Potter byli jeho členové také. Obecně je Nebelvír považován za vznešenou kolej, jejíž členové jsou předurčení k velkým věcem. Mezi další neméně důležité členy patří - Wealseyovi celkově, Sirius Black, Remus Lupin, Rubeus Hagrid, Neville Longbottom a další.

Do jaké koleje byste byli zařazeni vy?

Cukrovinky pro každého fanouška Harryho Pottera™

Každý ze skalních fanoušků Harryho Pottera™ netouží po ničem jiném než ochutnat alespoň jednu ze sladkostí, která se objevila v knihách nebo ve filmech. U nás takových sladkostí pár také najdete.

Takže jaké cukrovinky, by žádný pořádný fanoušek Harryho Pottera neměl opomenout?

Kdo si nevybaví Bertíkovy fazolky tisíckrát jinak jako by nebyl. Co to bude tentokrát, ušní maz anebo borůvka, málo kdo chce riskovat, že zrovna narazí na nějakou ne úplně chutnou příchuť, ale všichni je chceme vyzkoušet.

1278-1_bertikovy-fazolky-tisickrat-jinak

Pokud byste vyrazili na výlet do Prasinek s největší pravděpodobností se budete chtít zastavit i Medovém ráji (Honedukes), jedné ze známých cukráren kouzelnického světa. Tady na Vá budou čekat medové plástve v čokoládě a moc příjemná interakce s Ambrosiem Flumem a jeho ženou. Co víc dodat než: Dáte si něco, drahoušci?.

Naše čokoládové žabky sice nevyskočí z krabičky, když ji otevřete, ale za to chutnají stejně dobře jako ve filmu a o sběratelské karty rozhodně nouze také není. V balíčku můžete objevit třeba Albuse Brumbála nebo Helgu z Mrzimoru.

2342-1_a4a7f361e1afd378cb592c7201a7b186

 

 

 

 

 

 

Máslový ležák (Butterbeer) je samozřejmě nejlepší přímo U Tří košťat, ale stejně dobře může chutnat i doma s kamarády. Nejvíc přece záleží na společnosti, ve které se právě nacházíte. Kdo by si nedal nápoj na bázi piva se šlehačkou a skořicí.

2501-1_butterbeer--maslovy-lezak

 

Ke Gringottům si sice nic neuložíme, i když by určitě bylo naše bohatství v pořádném bezpečí. Tyhle galeony, ale stejně nebudete chtít nechat ležet dlouho. Jsou totiž čokoládové, ale osttaní kouzelníky jimi určitě ošálíte anebo potěšíte, protože budou rozhodně chutnat líp než ty z kovu. Pozor, tímto Vás rozhodně nenavádíme, abyste čokoládové galeony používali jako platidlo.

942-1_web-coins-grande-4cdc99e0-4a69-46ce-a001-c7f3daa8134c-800x--kopie

Tyle cukrovinky sice nepocházejí přímo z filmů nebo knih, ale věřte, že o ně přijít rozhodně nechcete. Rozhodně chceme zmínit HERSHEY'S sladkosti, limitovaná edice Hershey's kisses (pusinek) a 12 různých tabulek čokolády se speciálními designy.

6936-3_hershey-s-kisses-mlecna-cokolada-harry-potter-269-g

Kouzelnické hůlky od The Noble Collection

Sběratelské repliky kouzelnických hůlek od The Noble Collection jsou jedny z nejvěrnějších replik, které můžete najít. Všechny hůlky jsou ručně malované a jedná se tak o úplný unikát. Každá hůlka je jiná.

Je jen na vás jakou hůlku si zrovna vyberete. Díky The Noble Collection seženete skoro každou hůlku, na kterou si vzpomenete.

Největší novinkou je momentálně hůlka Zlatoslava Lockharta, na kterou jsme dlouho čekali, ale vy ji už teď můžete najít na Wizardo. Ve správné konfiguraci z třešňového dřeva, blánou z dračího srdce měřící cca 27 cm. Jako byste si ji právě vyzvedli u Olivandera.

7029_harry-potter-hulka-gilderoy-lockhart

Pro ty, co se nespokojí jen tak s něčím je tu samozřejmě hůlka bezová. Tu, kterou Harry úspěšně porazil Voldemorta už nejspíš nikdo nezachrání, ale věrná filmová replika je pořád k dispozici. Nemůžeme garantovat, že z vás udělá nepřemožitelného kouzelníka, ale na kolegy určitě dojem udělá a v žádné sbírce určitě nesmí chybět.

471_dpem72rwwaasxah

Kdo by se chtěl vrátit opravdu na začátek, přesněji o 3 hůlky dozadu. Vůbec první hůlka Harryho Pottera z cesmínového dřeva a ocasního pera ptáka fénixe jasnou volbou. Určitě vám vydrží déle než Harrymu, tedy pokud se zrovna nepotkáte s Naginim a to bychom vám určitě nepřáli.

369_harry

Na své si samozřejmě přijdou i fanoušci nebo sběratelé, co pátrají po hůlkách dalších hlavních hrdinů. Hermionina hůlka s jádrem z blány z dračího srdce nebo Ronova hůlka z vrbového dřeva s jádrem z žíně jednorožce je jasnou volbou.

Pottershop se brzo změní na Wizardo

New Project

Ano, čtete správně. Pottershop vážně bude brzo měnit název na Wizardo.

Co to pro vás bude znamenat? Skoro nic. Jen si budete muset zapomatovat novou url adresu Wizardo a pořád nás mít stejně rádi jako to děláte do teď. Pottershop sice mění název ale ostatní rozhodně zůstává. Můžete se těšit na velký výběr Funko Pop Figurek stejně tak exkluzivní Sběratelské předměty ,co jinde třeba jen tak nenajdete, a rozhodně nezapomene ani na velkou zásobu Cukrovinek.

Kdo bude chtít víc aktuálních informací, najde nás na Instagramu nebo na Facebooku. Kdo má rád tradiční způsoby komunikace naše sovy jsou vždy připraveny.

Těšíme se na další společné roky plné kouzel a příběhů a hlavně děkujeme za vaši nekonečnou přízeň.

Pottershop/Wizardo

Vystřelovací Harry Potter hůlky vystřelující oheň

V poslední době se na trhu objevily vystřelovací hůlky, které slibují ohňové efekty přímo z ruky. Bohužel, tyto produkty jsou nebezpečné a plné nedostatků, které by mohly způsobit vážné úrazy nebo poškození majetku. Je proto pro nás důležité informovat o rizicích spojených s těmito nelicencovanými výrobky, které často pocházejí z nekontrolovaných zdrojů, jako je Čína, a nemají potřebnou certifikaci bezpečnosti.

vystrelovaci-hulka-harry-potter

Jedním z hlavních problémů těchto vystřelovacích hůlek je skutečnost, že nejsou podrobeny přísným bezpečnostním testům a standardům. Chybí jim certifikace, která by potvrdila, že splňují bezpečnostní normy a jsou vhodné k použití či k hraní dětem. To znamená, že neexistuje žádná záruka, že tyto výrobky nezpůsobí úrazy nebo poškození majetku při použití.

Dále je třeba zdůraznit, že vystřelování ohně z hůlek může být extrémně nebezpečné, zejména pokud se nepoužívají správně nebo v nevhodném prostředí. Existuje riziko požáru nebo popálenin, zejména pokud se hůlka dostane do kontaktu s hořlavými materiály nebo nedostatečně chráněnou pokožkou. Tento druh nekontrolované pyrotechniky by měl být považován za rizikový a nevhodný pro obecné použití.

Dalším znepokojivým faktorem je původ těchto vystřelovacích hůlek. Často jsou vyráběny v zemích s volnějšími regulačními standardy, jako je Čína, a mohou být distribuovány bez jakékoliv kontroly kvality nebo bezpečnosti. Tím se vystavují spotřebitelé výraznému riziku, aniž by si byli vědomi potenciálních nebezpečí spojených s těmito výrobky.

Navíc je třeba upozornit na skutečnost, že některé z těchto nebezpečných výrobků porušují ochranné prvky licencovaných společností, jako je WarnerBros. Tento fakt je dalším důvodem k obavám, protože užití chráněných znaků bez povolení může mít právní důsledky pro distributory i uživatele těchto výrobků.

Celkově je důležité zdůraznit, že bezpečnost by měla být vždy prioritou při výběru a používání pyrotechnických výrobků. Vystřelovací hůlky, které vystřelují oheň, jsou nebezpečné a nedoporučuje se je používat z důvodu jejich nedostatečné certifikace bezpečnosti, nekontrolovaného původu, a rizika úrazů a požárů, stejně jako porušení ochranných znaků licencovaných společností.

Místo toho si udělejte radost a kupte pravou licencovanou hůlkou, které jsou přímé filmové repliky, hůlku jako dálkový ovladač nebo svítící hůlky, které jsou licencované společnosti WB.

Hogwarts Legacy: Co zatím víme

hogwarts-legacy-logo

Hogwarts Legacy je možná jednou z nejočekávanějších nových her pro rok 2023, ale někteří z vás si budou muset na zápis do slavné školy čar a kouzel ještě chvíli počkat. Společnost WB Games oznámila krátké zpoždění hry Hogwarts Legacy pro ty z vás, kteří máte PS4, Xbox One a Nintendo Switch - ačkoli hra má stále únorové datum vydání na PS5 a Xboxu řady X. Níže najdete další informace o tom a podrobnosti o tom, jak vám Hogwarts Legacy dá příležitost utvářet vlastní dobrodružství Harryho Pottera jako pozdě přijatý student pátého ročníku Bradavic.

Nedávná ukázka hraní hry Hogwarts Legacy se podrobně věnovala systému tvorby postavy, i když o hře existuje spousta dalších informací. S blížícím se datem vydání se právě teď objevuje spousta novinek o Hogwarts Legacy. Máme informace o příběhu a prostředí a také podrobnosti o tvorbě postavy, společnících a boji. Čtěte tedy dál a zjistěte vše, co potřebujete vědět o hře Hogwarts Legacy.

Koupit Hogwarts Legacy

Datum vydání hry Hogwarts Legacy

Datum vydání hry Hogwarts Legacy je stanoveno na 10. února 2023 pro PS5, Xbox Series X a PC. Pro zákazníky, kteří si předobjednají Deluxe verzi této hry, bude od 7. února 2023 platit 72hodinové období předběžného přístupu.

Pro hráče na PS4, Xbox One a Nintendo Switch však došlo ke zpoždění vydání Hogwarts Legacy. Podle WB Games si hráči na PS4 a Xbox One budou muset na Hogwarts Legacy počkat do 4. dubna 2023, zatímco verze pro Switch vyjde 25. července 2023. Jako důvod zpoždění vydavatel uvádí:Tým se těší, až vám hru přinese, a chceme vám poskytnout co nejlepší herní zážitek na všech platformách.

Platformy pro Hogwarts Legacy

Společnost Warner Bros. Games stanovila jako platformy pro Hogwarts Legacy PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One, PC a Nintendo Switch. Systémové požadavky hry Hogwarts Legacy pro PC jsme již viděli a některé hráče zaskočily. To vedlo ke spekulacím, že verze pro Nintendo Switch (která zatím zůstává bez data vydání) bude cloudová - to zatím nebylo potvrzeno, ale v následujících týdnech očekáváme, že v této věci bude více jasno.

Upoutávka na Hogwarts Legacy

První trailer na Hogwarts Legacy byl odhalen 16. září 2020 na předváděcí akci Sony PS5. Trailer, který si můžete prohlédnout výše, připravuje půdu pro dosud bezpochyby nejambicióznější hru zasazenou do světa Harryho Pottera. Teaser nám nabízí krátký pohled na Bradavice kolem roku 1800, různé třídy a krátký pohled na obřad třídění klobouků.

Gameplay na hru Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy gameplay trailer dorazil v rámci speciální relace PS5 State of Play. Čtrnáctiminutové video, které si můžete prohlédnout právě výše, se podrobně věnuje světu, prostředí a konceptu hry Hogwarts Legacy. To bylo doplněno pětiminutovým videem ze zákulisí, které obsahuje rozhovory s vývojářským týmem.

Podrobnosti o příběhu hry Hogwarts Legacy

Příběh Hogwarts Legacy nás zavede do kouzelnického světa kolem roku 1800, tedy 100 let před události z knih o Harrym Potterovi. Hra Hogwarts Legacy obsahuje originální příběh, který nám umožní prožít život studenta pátého ročníku Bradavic - jemuž bylo uděleno pozdější přijetí, protože drží klíč k "prastarému tajemství", které ohrožuje svět čar a kouzel. Společnost Avalanche Software uvádí, že se v Hogwarts Legacy „vydáme na nebezpečnou cestu za odhalením skryté pravdy o světě kouzelníků", navštívíme některé známé lokace a setkáme se se zcela novými postavami.

Hogwarts Legacy a otevřený svět

Prostředí Hogwarts Legacy se rozprostírá i mimo areál Bradavické školy čar a kouzel. Hogwarts Legacy je otevřený svět, a tak se nakonec budeme moci vydat do okolních lokací, jako je Zakázaný les a vesnice Prasinky - a také do některých zcela nových míst, která společnost Warner Bros. Games zatím neprozradila. Hlavním lákadlem je samozřejmě plně realizovaný Bradavický hrad, zejména proto, že budeme moci navštěvovat výuku, rozvíjet své kouzelnické schopnosti, vařit lektvary, krotit kouzelná zvířata, objevovat skryté bradavické kobky a tajné chodby a zapojit se do řešení náročných hádanek, které jsou rozesety po celé škole.

Hratelnost hry Hogwarts Legacy

Z hratelnosti Hogwarts Legacy, kterou jsme zatím viděli, je zřejmé, že vývojářské studio Avalanche Software skutečně buduje rozsáhlé akční RPG zasazené do širšího světa Harryho Pottera. Budete si moci vytvořit vlastní postavu, zařadit ji do určitého domu a poté hrát roli studenta v Bradavicích. Ve třídách se budete učit novým kouzelnickým schopnostem a vařit lektvary, ve světě budete čelit nestvůrám a temným mocnostem v boji s hůlkou a se získáváním nových zkušeností budete zvyšovat úroveň svých dovedností a vybavení. Hogwarts Legacy opravdu zní jako RPG hra o Harrym Potterovi, po které jsme toužili celá desetiletí.

Boje v Hogwarts legacy

Hogwarts Legacy vám umožní stát se čarodějkou nebo čarodějem, jakým jste vždycky chtěli být. Budete moci ovládat hůlku a naučíte se kouzla jako Levioso, Incendio, Flipendo a Oppugno - naučíte se je v hodinách a naučíte se je od ostatních společníků, které ve škole potkáte. K dispozici je celkem 20 kouzel, která můžete přiřadit do slotů pro použití v boji, a mezi těmito kouzly a základními magickými údery můžete libovolně vytvářet komba, omezená pouze krátkými okny pro vypršení platnosti. Kouzla se řadí do kategorií jako "poškození" nebo "ovládání" a tyto kategorie jsou barevně odlišeny, aby vám pomohly prolomit štíty nepřátelských černokněžníků. Ve stylu Batmana Arkhamu je k dispozici mechanika úhybů, která vám pomůže uhnout z cesty příchozím útokům. Své bojové schopnosti si budete moci vylepšovat vařením lektvarů ve škole a svou efektivitu v boji zvýšíte investováním zkušeností do systému talentů, který vám umožní dále zdokonalovat svůj herní styl.

Tvorba postavy v Hogwarts Legacy

Stejně jako v mnoha jiných nejlepších RPG hrách si budete moci pohrát se vzhledem a stylem své čarodějky nebo čaroděje, abyste je vyladili přesně podle svých představ. Na začátku si vyberete přednastavenou postavu a pak půjdete hlouběji a podrobněji zvolíte tvar obličeje, účes, barvu pleti a oči. Nejsou zde žádné drobnosti v podobě posuvníků - všechny možnosti jsou rozděleny do celé řady přednastavení. Nezávisle na vzhledu si můžete zvolit hlas své postavy a to, zda zůstane na kolejích pro čarodějky nebo čaroděje.

Bradavické koleje

Jedním z největších rozhodnutí, které budete muset v Hogwarts Legacy učinit, je výběr koleje a hůlky. Jako nově zapsaný student pátého ročníku projdeš slavnostním obřadem Třídícího klobouku - i když nás Hogwarts Legacy nechá rozhodnout, zda se chceme spojit s Nebelvírem, Mrzimorem, Zmijozelem nebo Havraspárem. Tento proces můžete zahájit již nyní - díky spolupráci s webovou stránkou WizardingWorld.com budete moci importovat svůji již existující kolej a hůlku. Pokud jsi tak ještě neučinil, zaregistruj si účet na WizardingWorld.com, absolvuj kvízy pro obřad s hůlkou a rozřazování, abys měl jistotu, že budeš 10. února 2023 kompletně přiven.

Společenské místnosti Hogwarts Legacy

Viděli jsme upoutávky na všechny čtyři společenské místnosti Hogwarts Legacy a jsou opravdu velkolepé. Každá ze čtyř bradavických kolejí - Nebelvír, Mrzimor, Zmijozel a Havraspár - má své vlastní exkluzivní společenské místnosti. Jedná se o prostory, kde si budete moci odpočinout a komunikovat se svými spolužáky, potkat různé NPC a najít jedinečné předměty a místa, se kterými můžete komunikovat. Působivé je, že každá společenská místnost obsahuje také svůj vlastní unikátní vchod - například dveře Zmijozelu odhaluje plazící se kamenný had, zatímco vchod Mrzimoru je ukryt za něčím, co vypadá jako obří sud. Právě takové drobnosti dělají hru Hogwarts Legacy výjimečnou.

Učebny v Hogwarts Legacy

 Až si budete jako mladí čarodějové nebo čarodějky vytyčovat svou vlastní cestu, budete se muset zúčastnit vyučování. Budeš moci navštěvovat předměty jako Kouzelné formule, Obrana proti černé magii, Bylinkářství a Lektvary, kde se naučíš sesílat nová kouzla, vařit lektvary, pěstovat kouzelné rostliny a další. K dispozici je také třída Létání, která vám pomůže zvládnout umění létání na koštěti a usnadní vám průzkum širšího okolí bradavického hradu. Víme, že se setkáte s profesory, i když společnost Avalanche Software zatím neupřesnila o které půjde. 

Famfrpál v Hogwarts Legacy

Let na koštěti v Hogwarts Legacy byl potvrzen, nicméně víme, že nejoblíbenější zábava kouzelnického světa se zde neobjeví. Je to tak, famfrpál nebude v Hogwarts Legacy hratelný. Je to rozhodně škoda, ačkoli společnost Avalanche Software slíbila, že let na koštěti bude sloužit k cestování - což vám umožní prozkoumat nové i známé lokace v okolí bradavického hradu - a že budou k dispozici i výzvy v podobě závodů na koštěti, kterých se budete moci zúčastnit. Takže... pokud opráším svou PS2, je někdo pro pár kol Harryho Pottera z roku 2003: Quidditch World Cup?

Postavy a společníci v Hogwarts Legacy

Hra Hogwarts Legacy je označována jako hloubkové RPG, takže na své cestě samozřejmě potkáte spoustu postav a společníků. Budete se moci spřátelit s ostatními studenty školy, a dokonce je vzít s sebou do světa jako společníky, kteří vám pomohou v boji a při průzkumu. V tuto chvíli jsou potvrzeni tři společníci ze hry Hogwarts Legacy: Natsai Onai, Poppy Sweeting a Sebastian Sallow.

Kromě toho, že postavy přímo pomáhají při vašem dobrodružství, mohou vás také učit nová kouzla a odemykat další příběhový obsah, když se s nimi začnete přátelit a poznávat jejich příběhy. Setkáte se také se známými duchy z Harryho Pottera, jako je Skoro-bezhlavý Nick, Protiva a profesor Cuthbert Binns, a jako student pátého ročníku budete moci také komunikovat s různými profesory školy, včetně těch, kteří vyučují kouzla, obranu proti černé magii, lektvary a bylinkářství.

Mikrotransakce v rámci programu Hogwarts Legacy

11203514-640dc21d_ALT01

Balíček Dark Arts Pack, který je součástí Deluxe edice, a výskyt aktivit vázaných časovým limitem vyvolaly u některých hráčů obavy, že se budou muset potýkat s mikrotransakcemi v Hogwarts Legacy. Naštěstí společnost Warner Bros. Games potvrdila, ževe hře Hogwarts Legacy nejsou žádné mikrotransakce", nicméně hráči, kteří si vyzvednou standardní edici hry, si mohou tento balíček herních předmětů Dark Arts Pack zakoupit samostatně, pokud budou chtít - i když společnost Warner opět potvrdila, že„ve hře nejsou žádné další předměty ke koupi".

Systémové PC požadavky na Hogwarts Legacy

Systémové požadavky hry Hogwarts Legacy uvedla společnost Avalanche Software na oficiální stránce hry ve službě Steam. Minimální a doporučené požadavky hry Hogwarts Legacy jsou následující:

MINIMÁLNÍ: OS: Windows 10 | Procesor: 1: Intel Core i5-8400 NEBO AMD Ryzen 5 2600 | Paměť: 8 GB RAM | Grafická karta: 8 GB RAM | Grafický čip: NVIDIA GeForce GTX 1070 nebo AMD RX Vega 56 | DirectX: verze 12 | Úložiště: 85 GB volného místa

DOPORUČENO: OS: Windows 10 | Procesor: 1: Intel Core i7-8700 NEBO AMD Ryzen 5 3600 | Paměť: 16 GB RAM | Grafika: NVIDIA GeForce 1080 Ti nebo AMD RX 5700 XT | DirectX: verze 12 | Úložiště: 85 GB dostupného prostoru

Často kladené dotazy o Hogwarts Legacy

Co je to Hogwarts Legacy?

Hogwarts Legacy je akční RPG s otevřeným světem zasazené do kouzelnického světa Harryho Pottera. Je potvrzeno, že časovým obdobím Hogwarts Legacy je rok 1800, což znamená, že se odehrává dávno před dalšími knihami, filmy nebo videohrami - takže očekávejte, že uvidíte jen málo známých tváří. Budete si však moci vytvořit vlastního studenta pátého ročníku, zvolit si rod a hůlku a poté navštěvovat kurzy v Bradavicích - tyto znalosti pak využijete při průzkumu mimo zdi hradu a v boji s ostatními kouzelníky a nejrůznějšími fantastickými bestiemi (pokud víte, kde je najít).

Je Hogwarts Legacy kooperativní?

Hra Hogwarts Legacy nepodporuje hru více hráčů, protože vývojářské studio Avalanche Software potvrdilo, že se jedná o RPG výhradně pro jednoho hráče. Ačkoli bychom tedy rádi viděli kooperativní funkci Hogwarts Legacy, která by nám umožnila prozkoumat bájný hradní areál s kamarádem, bohužel až Bradavice Legacy v únoru 2023 vyjdou, budeme se do školy čar a kouzel zapisovat sami.

Podílí se J. K. Rowlingová na hře Hogwarts Legacy?

Společnost Warner Bros. uvádí, že J. K. Rowlingová se na tvorbě hry přímo nepodílí, nicméně její výjimečné spisovatelské dílo je základem všech projektů v kouzelnickém světě." Vydavatel rovněž uvádí, že Hogwarts Legacynení novým příběhem J. K. Rowlingové".

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.