Hogwarts Legacy: Co zatím víme

hogwarts-legacy-logo

Hogwarts Legacy je možná jednou z nejočekávanějších nových her pro rok 2023, ale někteří z vás si budou muset na zápis do slavné školy čar a kouzel ještě chvíli počkat. Společnost WB Games oznámila krátké zpoždění hry Hogwarts Legacy pro ty z vás, kteří máte PS4, Xbox One a Nintendo Switch - ačkoli hra má stále únorové datum vydání na PS5 a Xboxu řady X. Níže najdete další informace o tom a podrobnosti o tom, jak vám Hogwarts Legacy dá příležitost utvářet vlastní dobrodružství Harryho Pottera jako pozdě přijatý student pátého ročníku Bradavic.

Nedávná ukázka hraní hry Hogwarts Legacy se podrobně věnovala systému tvorby postavy, i když o hře existuje spousta dalších informací. S blížícím se datem vydání se právě teď objevuje spousta novinek o Hogwarts Legacy. Máme informace o příběhu a prostředí a také podrobnosti o tvorbě postavy, společnících a boji. Čtěte tedy dál a zjistěte vše, co potřebujete vědět o hře Hogwarts Legacy.

Koupit Hogwarts Legacy

Datum vydání hry Hogwarts Legacy

Datum vydání hry Hogwarts Legacy je stanoveno na 10. února 2023 pro PS5, Xbox Series X a PC. Pro zákazníky, kteří si předobjednají Deluxe verzi této hry, bude od 7. února 2023 platit 72hodinové období předběžného přístupu.

Pro hráče na PS4, Xbox One a Nintendo Switch však došlo ke zpoždění vydání Hogwarts Legacy. Podle WB Games si hráči na PS4 a Xbox One budou muset na Hogwarts Legacy počkat do 4. dubna 2023, zatímco verze pro Switch vyjde 25. července 2023. Jako důvod zpoždění vydavatel uvádí:Tým se těší, až vám hru přinese, a chceme vám poskytnout co nejlepší herní zážitek na všech platformách.

Platformy pro Hogwarts Legacy

Společnost Warner Bros. Games stanovila jako platformy pro Hogwarts Legacy PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One, PC a Nintendo Switch. Systémové požadavky hry Hogwarts Legacy pro PC jsme již viděli a některé hráče zaskočily. To vedlo ke spekulacím, že verze pro Nintendo Switch (která zatím zůstává bez data vydání) bude cloudová - to zatím nebylo potvrzeno, ale v následujících týdnech očekáváme, že v této věci bude více jasno.

Upoutávka na Hogwarts Legacy

První trailer na Hogwarts Legacy byl odhalen 16. září 2020 na předváděcí akci Sony PS5. Trailer, který si můžete prohlédnout výše, připravuje půdu pro dosud bezpochyby nejambicióznější hru zasazenou do světa Harryho Pottera. Teaser nám nabízí krátký pohled na Bradavice kolem roku 1800, různé třídy a krátký pohled na obřad třídění klobouků.

Gameplay na hru Hogwarts Legacy

Hogwarts Legacy gameplay trailer dorazil v rámci speciální relace PS5 State of Play. Čtrnáctiminutové video, které si můžete prohlédnout právě výše, se podrobně věnuje světu, prostředí a konceptu hry Hogwarts Legacy. To bylo doplněno pětiminutovým videem ze zákulisí, které obsahuje rozhovory s vývojářským týmem.

Podrobnosti o příběhu hry Hogwarts Legacy

Příběh Hogwarts Legacy nás zavede do kouzelnického světa kolem roku 1800, tedy 100 let před události z knih o Harrym Potterovi. Hra Hogwarts Legacy obsahuje originální příběh, který nám umožní prožít život studenta pátého ročníku Bradavic - jemuž bylo uděleno pozdější přijetí, protože drží klíč k "prastarému tajemství", které ohrožuje svět čar a kouzel. Společnost Avalanche Software uvádí, že se v Hogwarts Legacy „vydáme na nebezpečnou cestu za odhalením skryté pravdy o světě kouzelníků", navštívíme některé známé lokace a setkáme se se zcela novými postavami.

Hogwarts Legacy a otevřený svět

Prostředí Hogwarts Legacy se rozprostírá i mimo areál Bradavické školy čar a kouzel. Hogwarts Legacy je otevřený svět, a tak se nakonec budeme moci vydat do okolních lokací, jako je Zakázaný les a vesnice Prasinky - a také do některých zcela nových míst, která společnost Warner Bros. Games zatím neprozradila. Hlavním lákadlem je samozřejmě plně realizovaný Bradavický hrad, zejména proto, že budeme moci navštěvovat výuku, rozvíjet své kouzelnické schopnosti, vařit lektvary, krotit kouzelná zvířata, objevovat skryté bradavické kobky a tajné chodby a zapojit se do řešení náročných hádanek, které jsou rozesety po celé škole.

Hratelnost hry Hogwarts Legacy

Z hratelnosti Hogwarts Legacy, kterou jsme zatím viděli, je zřejmé, že vývojářské studio Avalanche Software skutečně buduje rozsáhlé akční RPG zasazené do širšího světa Harryho Pottera. Budete si moci vytvořit vlastní postavu, zařadit ji do určitého domu a poté hrát roli studenta v Bradavicích. Ve třídách se budete učit novým kouzelnickým schopnostem a vařit lektvary, ve světě budete čelit nestvůrám a temným mocnostem v boji s hůlkou a se získáváním nových zkušeností budete zvyšovat úroveň svých dovedností a vybavení. Hogwarts Legacy opravdu zní jako RPG hra o Harrym Potterovi, po které jsme toužili celá desetiletí.

Boje v Hogwarts legacy

Hogwarts Legacy vám umožní stát se čarodějkou nebo čarodějem, jakým jste vždycky chtěli být. Budete moci ovládat hůlku a naučíte se kouzla jako Levioso, Incendio, Flipendo a Oppugno - naučíte se je v hodinách a naučíte se je od ostatních společníků, které ve škole potkáte. K dispozici je celkem 20 kouzel, která můžete přiřadit do slotů pro použití v boji, a mezi těmito kouzly a základními magickými údery můžete libovolně vytvářet komba, omezená pouze krátkými okny pro vypršení platnosti. Kouzla se řadí do kategorií jako "poškození" nebo "ovládání" a tyto kategorie jsou barevně odlišeny, aby vám pomohly prolomit štíty nepřátelských černokněžníků. Ve stylu Batmana Arkhamu je k dispozici mechanika úhybů, která vám pomůže uhnout z cesty příchozím útokům. Své bojové schopnosti si budete moci vylepšovat vařením lektvarů ve škole a svou efektivitu v boji zvýšíte investováním zkušeností do systému talentů, který vám umožní dále zdokonalovat svůj herní styl.

Tvorba postavy v Hogwarts Legacy

Stejně jako v mnoha jiných nejlepších RPG hrách si budete moci pohrát se vzhledem a stylem své čarodějky nebo čaroděje, abyste je vyladili přesně podle svých představ. Na začátku si vyberete přednastavenou postavu a pak půjdete hlouběji a podrobněji zvolíte tvar obličeje, účes, barvu pleti a oči. Nejsou zde žádné drobnosti v podobě posuvníků - všechny možnosti jsou rozděleny do celé řady přednastavení. Nezávisle na vzhledu si můžete zvolit hlas své postavy a to, zda zůstane na kolejích pro čarodějky nebo čaroděje.

Bradavické koleje

Jedním z největších rozhodnutí, které budete muset v Hogwarts Legacy učinit, je výběr koleje a hůlky. Jako nově zapsaný student pátého ročníku projdeš slavnostním obřadem Třídícího klobouku - i když nás Hogwarts Legacy nechá rozhodnout, zda se chceme spojit s Nebelvírem, Mrzimorem, Zmijozelem nebo Havraspárem. Tento proces můžete zahájit již nyní - díky spolupráci s webovou stránkou WizardingWorld.com budete moci importovat svůji již existující kolej a hůlku. Pokud jsi tak ještě neučinil, zaregistruj si účet na WizardingWorld.com, absolvuj kvízy pro obřad s hůlkou a rozřazování, abys měl jistotu, že budeš 10. února 2023 kompletně přiven.

Společenské místnosti Hogwarts Legacy

Viděli jsme upoutávky na všechny čtyři společenské místnosti Hogwarts Legacy a jsou opravdu velkolepé. Každá ze čtyř bradavických kolejí - Nebelvír, Mrzimor, Zmijozel a Havraspár - má své vlastní exkluzivní společenské místnosti. Jedná se o prostory, kde si budete moci odpočinout a komunikovat se svými spolužáky, potkat různé NPC a najít jedinečné předměty a místa, se kterými můžete komunikovat. Působivé je, že každá společenská místnost obsahuje také svůj vlastní unikátní vchod - například dveře Zmijozelu odhaluje plazící se kamenný had, zatímco vchod Mrzimoru je ukryt za něčím, co vypadá jako obří sud. Právě takové drobnosti dělají hru Hogwarts Legacy výjimečnou.

Učebny v Hogwarts Legacy

 Až si budete jako mladí čarodějové nebo čarodějky vytyčovat svou vlastní cestu, budete se muset zúčastnit vyučování. Budeš moci navštěvovat předměty jako Kouzelné formule, Obrana proti černé magii, Bylinkářství a Lektvary, kde se naučíš sesílat nová kouzla, vařit lektvary, pěstovat kouzelné rostliny a další. K dispozici je také třída Létání, která vám pomůže zvládnout umění létání na koštěti a usnadní vám průzkum širšího okolí bradavického hradu. Víme, že se setkáte s profesory, i když společnost Avalanche Software zatím neupřesnila o které půjde. 

Famfrpál v Hogwarts Legacy

Let na koštěti v Hogwarts Legacy byl potvrzen, nicméně víme, že nejoblíbenější zábava kouzelnického světa se zde neobjeví. Je to tak, famfrpál nebude v Hogwarts Legacy hratelný. Je to rozhodně škoda, ačkoli společnost Avalanche Software slíbila, že let na koštěti bude sloužit k cestování - což vám umožní prozkoumat nové i známé lokace v okolí bradavického hradu - a že budou k dispozici i výzvy v podobě závodů na koštěti, kterých se budete moci zúčastnit. Takže... pokud opráším svou PS2, je někdo pro pár kol Harryho Pottera z roku 2003: Quidditch World Cup?

Postavy a společníci v Hogwarts Legacy

Hra Hogwarts Legacy je označována jako hloubkové RPG, takže na své cestě samozřejmě potkáte spoustu postav a společníků. Budete se moci spřátelit s ostatními studenty školy, a dokonce je vzít s sebou do světa jako společníky, kteří vám pomohou v boji a při průzkumu. V tuto chvíli jsou potvrzeni tři společníci ze hry Hogwarts Legacy: Natsai Onai, Poppy Sweeting a Sebastian Sallow.

Kromě toho, že postavy přímo pomáhají při vašem dobrodružství, mohou vás také učit nová kouzla a odemykat další příběhový obsah, když se s nimi začnete přátelit a poznávat jejich příběhy. Setkáte se také se známými duchy z Harryho Pottera, jako je Skoro-bezhlavý Nick, Protiva a profesor Cuthbert Binns, a jako student pátého ročníku budete moci také komunikovat s různými profesory školy, včetně těch, kteří vyučují kouzla, obranu proti černé magii, lektvary a bylinkářství.

Mikrotransakce v rámci programu Hogwarts Legacy

11203514-640dc21d_ALT01

Balíček Dark Arts Pack, který je součástí Deluxe edice, a výskyt aktivit vázaných časovým limitem vyvolaly u některých hráčů obavy, že se budou muset potýkat s mikrotransakcemi v Hogwarts Legacy. Naštěstí společnost Warner Bros. Games potvrdila, ževe hře Hogwarts Legacy nejsou žádné mikrotransakce", nicméně hráči, kteří si vyzvednou standardní edici hry, si mohou tento balíček herních předmětů Dark Arts Pack zakoupit samostatně, pokud budou chtít - i když společnost Warner opět potvrdila, že„ve hře nejsou žádné další předměty ke koupi".

Systémové PC požadavky na Hogwarts Legacy

Systémové požadavky hry Hogwarts Legacy uvedla společnost Avalanche Software na oficiální stránce hry ve službě Steam. Minimální a doporučené požadavky hry Hogwarts Legacy jsou následující:

MINIMÁLNÍ: OS: Windows 10 | Procesor: 1: Intel Core i5-8400 NEBO AMD Ryzen 5 2600 | Paměť: 8 GB RAM | Grafická karta: 8 GB RAM | Grafický čip: NVIDIA GeForce GTX 1070 nebo AMD RX Vega 56 | DirectX: verze 12 | Úložiště: 85 GB volného místa

DOPORUČENO: OS: Windows 10 | Procesor: 1: Intel Core i7-8700 NEBO AMD Ryzen 5 3600 | Paměť: 16 GB RAM | Grafika: NVIDIA GeForce 1080 Ti nebo AMD RX 5700 XT | DirectX: verze 12 | Úložiště: 85 GB dostupného prostoru

Často kladené dotazy o Hogwarts Legacy

Co je to Hogwarts Legacy?

Hogwarts Legacy je akční RPG s otevřeným světem zasazené do kouzelnického světa Harryho Pottera. Je potvrzeno, že časovým obdobím Hogwarts Legacy je rok 1800, což znamená, že se odehrává dávno před dalšími knihami, filmy nebo videohrami - takže očekávejte, že uvidíte jen málo známých tváří. Budete si však moci vytvořit vlastního studenta pátého ročníku, zvolit si rod a hůlku a poté navštěvovat kurzy v Bradavicích - tyto znalosti pak využijete při průzkumu mimo zdi hradu a v boji s ostatními kouzelníky a nejrůznějšími fantastickými bestiemi (pokud víte, kde je najít).

Je Hogwarts Legacy kooperativní?

Hra Hogwarts Legacy nepodporuje hru více hráčů, protože vývojářské studio Avalanche Software potvrdilo, že se jedná o RPG výhradně pro jednoho hráče. Ačkoli bychom tedy rádi viděli kooperativní funkci Hogwarts Legacy, která by nám umožnila prozkoumat bájný hradní areál s kamarádem, bohužel až Bradavice Legacy v únoru 2023 vyjdou, budeme se do školy čar a kouzel zapisovat sami.

Podílí se J. K. Rowlingová na hře Hogwarts Legacy?

Společnost Warner Bros. uvádí, že J. K. Rowlingová se na tvorbě hry přímo nepodílí, nicméně její výjimečné spisovatelské dílo je základem všech projektů v kouzelnickém světě." Vydavatel rovněž uvádí, že Hogwarts Legacynení novým příběhem J. K. Rowlingové".

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.